✓ Polish OffRoad Club Rules

Zakres dzialalnosci statut klubu.
Organizacja typu “non profit” wystepujaca pod nazwa Polish Off Road Club zwana dalej PORC, zrzeszajaca osoby pragnace krzewic Polska kulture na terytorium Wielkiej Brytani, poprzez wspieranie akcji charytatywnych organizowanych przez inne Polskie organizacje, jak rowniez poprzez propagowanie szeroko pojetej turytyki offroadowej. PORC czynnie organizuje wydarzenia promujace aktywny wypoczynek poza terenami zurbanizowanymi w pelnym poszanowaniu dla srodowiska naturalnego oraz lokalnych zwyczajow. Jednoczesnie promujac polska kulture I historie wsrod innych grup etnicznych zamieszkujacych terytorium Wielkiej Brytani. PORC oferuje takze pomoc w asymilacji z lokalnymi mieszkancami oraz organizacjami o podobnym zakresie dzialalnosci. Majatek ruchomy klubu uzyskany na drodze darowizny od organizacji o podobnym statucie, w przypadku rozwiazania jednostki zostanie przekazany innej charytatywnej organizacji wspierajacej polska spolecznosc na terytorium Wielkiej Brytani. Aktywa pozostajace wlasnoscia klubu, a zakupione ze skladek czlonkow zostana rozdysponowane zgodnie z decyzja zarzadu klubu.

1.Uprawnienia tryb decyzji.
Wszyscy nowi czlonkowie klubu, nie bedacy na spotkaniu organizacyjnym, beda podlegac trzy miesiecznemu okresowi wstepnemu. Przez ten okres osoby te nie posiadaja uprawnien do wnioskowania o przeznaczeniu srodkow, badz glosowania na temat dzialalnosci klubu. Po okresie trzech miesiecy, uzyskuja prawa jednakowe z pozostalymi czlonkami klubu.
Jesli ktokolwiek z uprawnionych czlonkow klubu, chcialby w jakis sposob spozytkowac nasze zgromadzone srodki, zmienic nasz regulamin, zrobic cos innego z naszym logo, moze wystapic z takim wnioskiem. Wymaga to zwolania klubu aby rozpatrzyc co zmieniamy, co kupujemy, co wydajemy na bierzaca konsumpcje. W przeciagu 72h od zlozenia wniosku, email, fb sms, zostanie podana data spotkania klubu. Spotkanie takie odbedzie sie nie pozniej niz 30 dni od daty wplyniecia wniosku. Decyzje wiazace sa podejmowane przy obecnosci minimum 50 procentach uprawnionych, gdy niezbedne minimum “za” wynosi 60 procent. Decyzja podjeta wchodzi w zycie natychmiast.
2. Bezpieczenstwo, minimum sprzetowe, sprawdzenie pojazdu.
Kazdy pojazd uczestniczacy w naszych imprezach zarowno typowo blotnych jak i wyjazdowych, musi byc wyposazony w dwie szekle atestowane o sile zerwania minimum 4.75 tony oraz posiadac wytrzymujace ta sile punkty mocowania. Kazdy pojazd uczestniczacy w imprezie typu off road musi byc wyposazony w opony typu mt. Na imprezie wyjazdowej pojazd musi byc zaopatrzony minimum w opony typu at. Szekle i punkty mocowania jak w imprezie typu off road.
Zalecane jest posiadanie radia cb. Kompletnie nowi czlonkowie klubu, nigdy nie jezdzacy z nami przed pierwszym spotkaniem na ktorejkolwiek z w/w imprez musza odwiedzic Hemika w The Top garage gdzie zostana sprawdzone punkty mocowania I pasujace do nich szekle. To takie
minimum bhp. Jesli ktos kompletnie nie ogarnia kwesti pojazdu, Tomek moze sprawdzic stan ramy/podluznic zawieszenia i ukladu kierowniczego, aby nagle sie w blocie nie zdziwic jak podczas szarpania buda spadnie z ramy albo autko zostanie zamienione na dwa mniejsze. Takie
sprawdzenie umowione musi byc z Tomkiem. Dodatkowo kazdy z uczestnikow imprez, klubowicze jednorazowo, osoby pojawiajace sie
sporadycznie beda musialy podpisac standardowy dokument, odnosnie odpowiedzialnosci cywilnej, typu wiem ze moge zepsuc auto i nie bede plakal/ala jak tak sie stanie, wraz z podstawowa instrukcja offroad typu nie stac pomiedzy autami podczas strzalu z kinetyka itp. Ma to na celu  wykluczenie potencjalnych roszczen napraw pojazdow badz spadkobiercow poleglego w blocie uczestnika imprezy.

3. Naklejka klubowa
Naklejka klubowa jest uzyczona na zasadzie dzierzawy. Jesli ktos jezdzi w naszym klubie ma prawo posiadac tego typu naklejeke na swoim pojezdzie w przypadku zawieszenia badz zrezygnowania z czlonkowstwa naklejke musi zwrocic do siedziby klubu. Nie dotyczy naklejek okolicznosciowych wydawanych z tytulu uczestnictwa w imprezie. Naklejka klubowa przysluguje nowemu czlonkowi po uczestnictwie w minimum trzech imprezach typu off road badz wyjazdowej. Jednorazowy koszt naklejki £10, a miesieczna dzierzawa jest integralna czescia skladki miesiecznej. Nasz znak/herb/nazwa/logo podlega ochronie prawnej i powielanie badz drukowanie bez zgody klubu jest naruszeniem praw autorskich. Osoby posiadajace juz
naklejke chcace ja wymienic na obowiazujacy wzor maja to gratis. Warunkiem wymiany jest czlonkowstwo w klubie.
4. Platnosci
Skladka miesieczna wynosi £5 platne typu direct debit badz co miesiecznym przelewem, nie pozniej niz do 5 kazdego kalendarzowego dnia miesiaca. Nie oplacenie skladki przez dwa kolejne miesiace i brak uregulowanej zaleglosci w trzecim miesiacu do 5 dnia skutkuje wykluczeniem z klubu. Osoby pojawiajace sie z tzw “doskoku” na imprezie organizowanej przez
klub musza poniesc oplate w wysokosci £5, co jest oplata za uczestnictwo w konkretnym wydarzeniu organizowanym przez klub. Nowe osoby, nigdy z nami nie jezdzace, wczesniej wizyta w TT garage. Oplata £5 przeznaczona jest na dzialalnosc klubu i bedzie zgodnie z wola czlonkow rozdysponowana. Jesli jedziemy na tzw pay and play teren dodatkowo nalezy zaplacic za wstep, cena wynegocjowana dla klubu jest w tym wypadku rownierz cena dla osoby uczestniczacej w imprezie. Przy platnosci obowiazkowo w tytule przelewu numer rejestracyjny
pojazdu zeby bylo wiadomo od kogo funciaki dotarly, plus jakies imie badz ksywa. Ustalenia powziete na spotkaniu organizacyjnym w siedzibie klubu w dniu 26/09/2015

Zmiany w regulaminie klubu zgodnie z decyzja czlonkow klubu.
W dniu 11/02/2017 odbylo sie walne spotkanie czlonkow Polish Off Road Club. Ponizej zamieszczam krotkie streszczenie podjetych decyzji. 
1. Powolany zostal zarzad klubu. 
2. Pozostaja w mocy obowiazkowe sprawdzenia zaczepow pojazdow, oraz obowiazek posiadania dwoch szekli atestowanych minimum 4.75 tony. Sprawdzenia mozna dokonac w siedzibie klubu w Glasgow, badz w Edinburgu u Michala. 
3. Pojazdy nie majace sprawdzonych zaczepow, nie zostana dopuszczone do zadnej imprezy organizowanej przez klub 
4. Naklejki eventowe sa naklejkami za uczestnictwo w evencie wlasnym pojazdem, sa limitowane i nie moga byc wydawane komus kto nie uczestniczyl w wydarzeniu, badz uczestniczyl ale jako pasazer. 
5. Naklejka klubowa przysluguje po uczestnictwie w trzech eventach klubowych, wlasnym pojazdem. Dodatkowo osoba chcaca naklejke uzyskac musi wykazac sie odpowiednimi umiejetnosciami. W tym celu bedzie musiala przejechac wawoz “NISA” lub inne podobne miejsce wyznaczone przez zarzad. Naklejka klubowa moze byc naklejona tylko na pojazd zrzeszony w klubie, ktory uczestniczyl w trzech eventach oraz przejechal wyznaczony odcinek. Dobrym zwyczajem byloby aby kazdy z czlonkow klubu przejechal ta trase wczesniej. Naklejke w przypadku sprzedazy pojazdu badz rezygnacji z czlonkowstwa nalezy usunac.
6. Miesieczna skladka pozostaje w wysokosci £5 dla czlonkow klubu, platna do 5 dnia kazdego miesiaca
7. Brak wplat skladek w dwoch kolejnych miesiacach i nie uregulowanie w trzecim miesiacu skutkuje wydaleniem z klubu.
8. Oplata za jednorazowe uczestnictwo w evencie organizowany przez klub, dla, osoby nie nalezacej do klubu wzrosla do £10 
9. Powstanie nowa naklejka “I love Polish Off Road Club” ktora bedzie mogla byc naklejana na kazdy pojazd.

10. Wymagane jest aktywne uczestnictowo w eventach. Pomoc kolegom w podlaczaniu lin, sprawdzanie terenu, pilotowanie itp. 
11. Nieobecnosc na czterech kolejnych eventach skutkuje wydaleniem z klubu.
12. Wprowadzone bedzie okresowe sprawdzanie zaczepow pojazdow po eventach, uwarunkowane iloscia “szarpniec” Szczegolowe zasady ustali nasz klubowy szef zabezpieczenia technicznego.
13. Wskazane wyposazenie pojazdu w opony typu MT, Cb radio, snorkel. 
14. Wszelkie wnioski, pytania, sugestie prosimy kierowac na nasz adres email:
polishoffroadclub@gmail.com

27 Styczen 2018
Odbylo sie doroczne spotkanie organizacyjne czlonkow Polish Offrod Club. Obowiazujace
zasady pozostaly bez zmian.

16 Luty 2019

Odbylo sie coroczne spotkanie organizacyjne PORC. Ponizej znajduje sie zmiany w regulaminie, oraz decyzje podjete wola czlonkow klubu.
1.Punkt 5 ustanowiony W dniu 11/02/2017 Ulega anulowaniu zapis stwierdzajacy iz kazdy nowy czlonek klubu musi przejechac wawoz
NISA, badz inne podobne miejsce przez zarzad klubu.
2.Zostana zakupione dwa reczne radia CB jako radia awaryjne, jednoczenie bedace radiami zapasowymi w przypadku awari radia na pokladzie pojazdu. Radia te nie beda uzyczane komus kto nie posiada wlasnego nadainika CB.
3.Zmieniony zostal zapis okreslajacy miejsce gdzie mozna dokonac sprawdzenia stanu zaczepow. Obecnie jedynym miejscem pozostaje The Top Garage w Glasgow.
4.Czlonkowie klubu nie posiadajacy sprawdzonych zaczepow nie beda mogli liczyc na pomoc w przypadku “wklejki”
5.Wprowadzona zostaje zasada wzajemnej kontroli zaczepow przed podlaczeniem liny kinetycznej, w przypadku watpliwosci, zaczep powinien zostac poddany konsultacji I dokladnemu sprawdzeniu innymi doswiadczonymi uczestnikami imprezy.